عصب شناسان آرامش بخش ترین آهنگ ضد اضطراب رو پیدا کردن!

عصب شناسان آرامش بخش ترین آهنگ ضد اضطراب رو پیدا کردن!

Header-4

روش شما برای غلبه بر استرس چیه؟ شاید برای اینکه آروم شید، قدم میزنید، شایدم مدیتیشن انجام میدید و یا کلاس یوگا میرید. احتمالا می دونید که موسیقی درمانی یه راه اثبات شده برای غلبه بر اضطرابه. اما آیا این رو هم می دونستید که عصب شناسان آرامش بخش ترین آهنگ رو پیدا کردن؟ حتما بعد خوندن این مقاله دانلودش کنید تا صحت این قضیه بهتون ثابت بشه.

گوش کنید و آروم شید…

آهنگی که ازش حرف میزنیم ” Weightless ” به معنای “بی وزن” نام داره. این آهنگ متعلق به گروه انگلیسیه مارکونی یونینه ( Marconi Union ).عصب شناسان مایندلب اینترنشنال از انگلستان مطالعه ای رو طراحی کردن که در اون شرکت کنندگان باید یه سری پازل رو حل میکردن. در حال حل کردن پازل ها به این اشخاص سنسور متصل بود. همونطور که پازل ها سطح استرس اونها را بالا میبردن، دانشمندان فعالیت های مغزی، ضربان قلب، تنفس و فشار خونشون رو اندازه گیری کردن. دکتر دیوید لوییس توضیح داد که آهنگ ” Weightless ” نسبت به هر موزیک دیگه ای که امتحان شد اثر آرام بخش بیشتری داشت. این آهنگ اضطراب شرکت کننده ها رو تا ۶۵ درصد کاهش داد.

خواب آلود میشید

این آهنگ چطور ما رو آروم می کنه؟ همونطور که لیز کوپر بنیان گذار آکادمی صدا درمانی بریتانیا توضیح میده، ”  این آهنگ ریتم ثابتی داره. با ۶۰ ضرب در هر دقیقه شروع میشه و کم کم حدود ۵۰ ضرب میشه. وقتی دارید بهش گوش میدید، کم کم ضربان قلبتون با ضرب آهنگ هماهنگ میشه.” به این پدیده ” entrainment” میگن. یعنی هماهنگ شدن اندام های بدن با یه ریتم خارجی. پایین اومدن ضربان قلب کاهش فشار خون رو به دنبال داره.

به گفته ی کوپر، فاصله ی بین نت ها ” جوری انتخاب شده که حس آرامش و خشنودی رو در فرد ایجاد کنه. ملودی تکرار نمیشه و این باعث میشه مغز استراحت کنه چرا که دیگه درگیر این نیس که موسیقی رو پیش بینی کنه. ” هدف از ساخت این آهنگ کاهش استرس بوده و محصول همکاری گروه موسیقی با درمانگرانه.

دانلود آهنگ Weightless از Marconi Union

اشتراک گذاری پست

Comments (2)

  • میلاد Reply

    واقعا عالیه… من هر باراین آهنگو میذارم واقعا تاثیرشو میبینم و بار دوم معمولا خوابم میبره

    تیر ۱۴, ۱۳۹۷ at ۱:۳۱ ق.ظ
  • ارش Reply

    تو این وضعیت خراب اقتصادی و اجتماعی ‌. ادم واقعا به اینجور اهنگ ها احتیاج پیدا میکنه

    مهر ۳۰, ۱۳۹۷ at ۱۲:۲۰ ق.ظ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *