10 کتابی که افکار شما را تغییر میدهند و زندگی شما را عوض می کند.

10 کتابی که افکار شما را تغییر میدهند و زندگی شما را عوض می کند.

Header-2

یک سری از کتاب ها ما را سرگرم می کنند. یک سری از کتاب ها به ما آگاهی می دهند. کتاب هایی هم هستند که ما را شیفته ی خودشان می کنند. این دسته از کتاب ها با ذهن و احاساسات ما ارتباط برقرار می کنند، ولی کتاب هایی  روح ما را لمس می کنند-  این کتاب ها زندگیتان را متحول می کنند و باعث می شوند در مورد عقاید نهادینه تان بیشتر فکر کنید.

در این جا 10 تا از فوق العاده ترین کتاب های تاثیرگذار آورده شده اند.با خواندن این ها لذت می برید، تامل می کنید و در نهایت چیزی  درون شما متحول می شود.

 1. کیمیاگر

کیمیاگر_؛_جلد_دوم_انجیل_شیطان_پرستی_،پائولو_کوئیلو_3

نویسنده: پائولو کوئیلو

سال انتشار: 1988

خلاصه ی کتاب: در این داستان الهام بخش که به خودشناسی می انجامد با سانتیگو همراه می شویم. پسری اهل آندلس ( منطقه ای درجنوب اسپانیا ) که چوپان است و برای یافتن جواهری در سفر است. اما این کاوش او را به مسیری بسیار متفاوت و رضایت بخش می برد تا یاد بگیرد چطور به ندای  قلبش گوش دهد و رویاهایش را دنبال کند.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ این کتاب سرشار از توصیفات است و خواندنش بسیار ساده. شاهکاری است الهام بخش که به شما جسارت می دهد تا رویاهایتان را دنبال کنید.

 1. راه هنرمند

the-artists-way-w600

نویسنده: جولیا کامرون

سال انتشار: 1992

خلاصه ی کتاب: این کتاب خود آموز روی خلاقیت شما کار می کند. و خواننده را در یک مسیر هنری و معنوی به دنبال خود می کشاند. بهتر از همه آنکه در پایان هر فصل تمرین هایی برای شما در نظر گرفته شده است.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ در عین عمیق بودن ساده است. و می تواند خلاقیت را درون هر شخصی بیدار کند. فرقی نمی کند حسابدار باشید یا ورزشکار. این کتاب برای همه سودمند است.

3.زندگی پای

07b29114191869.5628f88bed783

نویسنده: یان مارتل

سال انتشار: 2001

خلاصه ی کتاب: پای پاتل، پسر یک نگهبان باغ وحش است. فلسفه را دوست دارد و در مورد حیوانات، دریای اطلاعات است. هنگامی که از هند به آمریکای شمالی مهاجرت می کردند، کشتیشان غرق می شود- پای، خود را دریک قایق نجات با یک اورانگوتان، گوره خری زخمی، و ریچارد پارکر، یک ببر بنگالی 450 پوندی تنها می یابد. چیزی که او دنبال می کند داستانی شگفت انگیز از توطئه و ماجراجویی است. اگر حوصله ی کتاب خواندن ندارید، فیلم این کتاب زیبا را از دست ندهید.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ این داستان از مذهب سخن به میان نمی آورد اما اهمیت باور داشتن به خدا، طبیعت و توانمندی های خود را یادآور می شود.

 1. هنر عاشقی

نوسینده: ام. اسکات پک

سال انتشار: 1978

خلاصه ی کتاب: ” هنر عاشقی ” روانشناسی و معنویت را به هم پیوند می دهد. این کتاب غیر داستانی مجموعه ای است از عقل و بینش که ویژگی های یک انسان کامل را بر میشمارد. با نثری شیواو به کمک مفاهیمی انسانی مثل نظم و عشق، پک ،در مسیر خودشناسی 4 مرحله ی مختلف رشد معنوی انسان را بیان می کند.

چه چیزی این کتاب راخاص می کند: این نقل قول همه چیز را در مورد کتاب می گوید: ” مشکلات عقل و جسارت مارا بیدار می کنند. آن ها خرد و جسارت را در ما به وجود می آورند.”

 1. تاریخ عشق

history-of-love1

نویسنده: نیکول کراوس

سال انتشار: 2005

خلاصه ی کتاب: ” تاریخ عشق” کتابی درون کتابی دیگر است. داستان لئو گرسکی و عشق زندگیش، آلما را نقل می کند. این کتاب پر از ماجراجویی در سراسر اقیانوس و در طول دهه هاست. و با هیجان راز و رمزی خودش خواننده را به دنبال خود می کشد.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ این کتاب کاری می کند تا مدت ها، بی وقفه، در مورد لئو و آلما فکر کنید. حتی با کمرنگ شدن رد پای کتاب در ذهنتان، فکرشان هرگز شما را رها نمی کند.

 1. گفتگو با خدا

9781571745712

نویسنده: نیل دونالد والش

سال انتشار: 1995

خلاصه ی کتاب: نام کامل این کتاب 3 جلدی، گفتگو با خدا: مکالمه ای نادر است- و البته که این گفتگو کمیاب است. تمام این سه جلد گفتگویی خواندنی بین خدا و نویسنده است- در مورد موضوعاتی مثل مذهب، معنویت، تحصیلات، عشق و سیاست.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ صرف نظر این که چه عقایدی دارید، این کتاب الهام بخش باعث می شود در مورد دنیای اطراف و وجود خودتان بیشتر تامل کنید.

 1. درخت بخشنده

muKwYi9AaVaEntnPZARjXNEC

نویسنده: شل سیلور استاین

سال انتسار: 1964

خلاصه ی کتاب: ” درخت بخشنده ” داستانیست زیبا و دل انگیز در مورد درختی که عاشق یک پسر بچه است. درخت عاشق اوست و همینطور که پسر بزرگ می شود درخت هر کاری می تواند برای او می کند- بدون کوچکترین چشم داشتی.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ به ظاهر کتاب برای کودکان نوشته شده است اما این حکایت پیام روشنی برای همه سنین دارد- هنر بخشیدن. اینکه یاد بگیریم روش های متفاوت افراد برای محبت کردن را بپذیریم.

 1. جریان: روانشناسی تجربه ی مطلوب

flow_book_cover

نویسنده: میهالی چیکسنتمیهایی

سال انتشار: 2013

خلاصه ی کتاب: در طول دو دهه ی گذشته مطالعات چیکسنتمیهایی نشان داده است که ” جریان ” چیزی است که تجارب زندگی را عمیقا رضایت بخش می کند- یعنی تمرکز عمیق، غوطه وری و جذب شدن. این کتاب کلاسیک که در مورد شادکامی است به سراغ روانشناسی مدرن و موضوعاتی مثل خانواده، هنر و ورزش می رود تا در نهایت پاسخ این سوال را بدهد: چطور به زندگیمان معنا ببخشیم؟

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ این کتاب زندگی شما را متحول می کند و کمکتان می کند تا تشخیص دهید چه زمانی واقعا خوشحالید- ” جریان ” را وارد زندگیتان کنید تا انرژی های مثبت را به اوج خود برسانید.

 1. دنیای سوفی

919mvu2ffVL

نویسنده: یوستین گردر

سال انتشار: 1991

خلاصه ی کتاب: این رمان و اثر فلسفی، داستان سوفی آماندسن، دختر نوجوانی را نقل می کند که در نروژ زندگی می کند .و همچنین آلبرتو ناکس، فیلسوف میانسالی که دنیای فلسفه را به سوفی معرفی می کند.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ ” که هستید؟ ” و ” این دنیا از کجا آمده است؟ ” دو سوال بنیادی است که سوفی باید پاسخ دهد. سوالاتی که شما را هم به فکر وا میدارد.

 1. چادر قرمز

excellent-the-red-tent-anniversary-edition-novel-anita-diamant-ebook-tupkmql-movie-pdf-by-book-review-he-not-true-epub-free-download-quotes-interview-summary-687x1248

نویسنده: آنیتا دیامانت

سال انتشار: 1997

خلاصه ی کتاب: این رمان داستان گیرای دینا- دختر لی و یعقوب و خواهر جوزف را به تصویر می کشد. این کتاب با اشاراتی که به کتاب پیدایش ( نخستین بخش انجیل عهد عتیق) دارد، در مورد زندگی زنان عهد عتیق است. ” چادر قرمز” داستان مادران، دختران، قابلگی، عشق و زندگی در سرزرمین بیگانه را نقل می کند.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ این کتاب متاثر کننده و به شدت فمنیست، طرز فکر شما در مورد زنان عهد عتیق را تغییر می دهد.

 

 

 

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (34)

 • مهدی پاسخ

  معرفی کتابها عالی بود. مخصوصاً “چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ ” . ممنون

  آوریل 22, 2017 در 12:30 ب.ظ
 • الناز پاسخ

  خیلی دوسش داشتم، دمتون گرم 🙂

  سپتامبر 11, 2017 در 4:11 ب.ظ
 • بهنام پاسخ

  خیلی عالی

  ژانویه 24, 2018 در 1:26 ب.ظ
 • likepearl پاسخ

  سلام پيشنهاد ميكنم كتاب نيروى حال اثر اكهارت تول و كتاب هوش مثبت
  شيرزاد چيمين، و يك سال زندگى آگاهانه رو هم به ليستتون اضافه كنيد

  آوریل 1, 2018 در 12:39 ق.ظ
 • pRsa پاسخ

  بی نظیرند برای کسانی که واقعا می خواهند زندگیشون رو متحول کنند

  می 30, 2018 در 12:03 ق.ظ
 • شیرین پاسخ

  خیلی مفید بودن ممنون . خیلی خوبه قبل رفتن برای خرید کتاب یه اطلاعاتی داشته باشیم …

  جولای 15, 2018 در 10:08 ق.ظ
 • غزال پاسخ

  كتاب راه هنرمند ديدگاه شما رو به زندگي تغيير ميدهد من كه واقعا هم لذت بردم از خواندنش و هم دگرگون شدم و اين كتاب را به تمام دوستاني كه دنبال چالش و تغييري در زندگي هستن پيشنهاد ميدم .

  آگوست 2, 2018 در 12:17 ق.ظ
 • نازنین پاسخ

  کتاب اثر مرکب رو هم بخونید عالیه

  سپتامبر 18, 2018 در 1:07 ب.ظ
 • کیان پاسخ

  با سلام ممنون از مطلب خوب شما تشکر

  نوامبر 28, 2018 در 12:43 ب.ظ
 • ابراهیم پاسخ

  سلام
  کتابا کجا گیر میان

  ژانویه 12, 2019 در 12:34 ب.ظ
  • دسی‌نامه پاسخ

   خیلی از این کتاب ها در بازار های کتاب مثل خیابان انقلاب و یا باغ کتاب تهران موحود هستند.

   ژانویه 15, 2019 در 11:09 ق.ظ
 • fhlh پاسخ

  گفتگو با خدا محشره فقط بدون تعصب مذهبی بخونید فقطم نسخه pdf که یجورایی بدون سانسوره

  ژانویه 14, 2019 در 12:27 ق.ظ
 • A Fat Cat پاسخ

  چلنجر دیپ و the fault in our stars(خطای ستارگان بخت ما) هم بسیار خوندنی هستن⭐❤️

  مارس 10, 2019 در 10:35 ب.ظ
 • انجام پایان نامه پاسخ

  با تشکر از مطالب مفیدتون.

  مارس 17, 2019 در 3:56 ب.ظ
 • کاربر سایت پاسخ

  ممنون از مطالب مفیدتون.

  آوریل 6, 2019 در 4:35 ب.ظ
 • محسن پاسخ

  من ایران نیستم و دسترسی به کتابها ندارم اگر کسی پی دی اف هرکدام از این کتاب ها رو داره برای من توی تلگرام بفرسته یا ایمیل کنه ممنون میشم کیمیاگر و اثر مکعب رو خوندم
  00905342381121
  Jagananda.mz@gmail.com

  می 7, 2019 در 5:21 ق.ظ
 • اما پاسخ

  سلام دوستان میشه کمکم کنید ؟من خیلی استرس دارم و میخوام کتاب خوندن رو بعد ۸سال شروع کنم میشه یه کتاب بهم معرفی کنید هم حالت داستانی داشته باشه هم بهم یاد بده ذهنمو کنترل کنم

  می 31, 2019 در 8:24 ب.ظ
 • یاسمین پاسخ

  آقا من کتاب «چادر قرمز» رو اصلا پیدا نمیکنم… لطف میکنید راهنمایی کنید که از کجا گیر بیارم؟ و اینکه زبان فارسیش موجود هست یا انگلیسی؟

  جولای 19, 2019 در 1:09 ب.ظ
  • دسی‌کالا پاسخ

   شما میتونید مینی سریال 2 قسمته ای که از روی این کتاب در سال 2014 ساخته شده را ملاحظه بفرمایید.
   لینک این مینی سریال در imdb

   جولای 23, 2019 در 8:41 ق.ظ
 • د.علوی پاسخ

  به نظرم کتاب 13 را هم به فهرست اضافه کنید چون واقعا با آموزه هایش راه درست زندگی کردن را راه میدهد و باعث می شود که همیشه موفق شوید 💚

  جولای 20, 2019 در 3:36 ب.ظ
  • دسی‌کالا پاسخ

   ❤️❤️❤️❤️

   جولای 23, 2019 در 8:33 ق.ظ
 • سعید آدینه پاسخ

  به نظر من کتاب قدرت نامحدود اثر آنتونی رابینز و کتاب فوق العاده محشره بیاندیشید و ثروتمند شوید رو هم باید به لیستتون اضافه کنید

  آگوست 4, 2019 در 5:21 ب.ظ
  • سعید آدینه پاسخ

   بیاندیشید و ثروتمند شوید اثر آقای ناپلئون هیل هست

   آگوست 4, 2019 در 5:23 ب.ظ
 • میترا شیخی پاسخ

  دو سال و نیم قبل کتاب وعده یک مداد ترجمه یاسین قاسمی انتشارات البرز رو خوندم، امروز دو سال هست که خیریه دارم!
  این کتاب عالی بود عالی بود عالی بود

  آگوست 8, 2019 در 6:39 ب.ظ
 • سمانه پاسخ

  سلام.کتاب آن سوی مرگ رو پیشنهاد میکنم مطالعه کنید بسیارجذاب و تامل برانگیزه..

  سپتامبر 14, 2019 در 1:02 ب.ظ
  • دسی‌کالا پاسخ

   💚

   سپتامبر 22, 2019 در 8:39 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *