10 کتابی که افکار شما را تغییر میدهند و زندگی شما را عوض می کند.

10 کتابی که افکار شما را تغییر میدهند و زندگی شما را عوض می کند.

Header-2

یک سری از کتاب ها ما را سرگرم می کنند. یک سری از کتاب ها به ما آگاهی می دهند. کتاب هایی هم هستند که ما را شیفته ی خودشان می کنند. این دسته از کتاب ها با ذهن و احاساسات ما ارتباط برقرار می کنند، ولی کتاب هایی روح ما را لمس می کنند- این کتاب ها زندگیتان را متحول می کنند و باعث می شوند در مورد عقاید نهادینه تان بیشتر فکر کنید.

در این جا 10 تا از فوق العاده ترین کتاب های تاثیرگذار آورده شده اند.با خواندن این ها لذت می برید، تامل می کنید و در نهایت چیزی درون شما متحول می شود.

 1. کیمیاگر

کیمیاگر_؛_جلد_دوم_انجیل_شیطان_پرستی_،پائولو_کوئیلو_3

نویسنده: پائولو کوئیلو

سال انتشار: 1988

خلاصه ی کتاب: در این داستان الهام بخش که به خودشناسی می انجامد با سانتیگو همراه می شویم. پسری اهل آندلس ( منطقه ای درجنوب اسپانیا ) که چوپان است و برای یافتن جواهری در سفر است. اما این کاوش او را به مسیری بسیار متفاوت و رضایت بخش می برد تا یاد بگیرد چطور به ندای قلبش گوش دهد و رویاهایش را دنبال کند.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ این کتاب سرشار از توصیفات است و خواندنش بسیار ساده. شاهکاری است الهام بخش که به شما جسارت می دهد تا رویاهایتان را دنبال کنید.

 1. راه هنرمند

the-artists-way-w600

نویسنده: جولیا کامرون

سال انتشار: 1992

خلاصه ی کتاب: این کتاب خود آموز روی خلاقیت شما کار می کند. و خواننده را در یک مسیر هنری و معنوی به دنبال خود می کشاند. بهتر از همه آنکه در پایان هر فصل تمرین هایی برای شما در نظر گرفته شده است.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ در عین عمیق بودن ساده است. و می تواند خلاقیت را درون هر شخصی بیدار کند. فرقی نمی کند حسابدار باشید یا ورزشکار. این کتاب برای همه سودمند است.

3.زندگی پای

07b29114191869.5628f88bed783

نویسنده: یان مارتل

سال انتشار: 2001

خلاصه ی کتاب: پای پاتل، پسر یک نگهبان باغ وحش است. فلسفه را دوست دارد و در مورد حیوانات، دریای اطلاعات است. هنگامی که از هند به آمریکای شمالی مهاجرت می کردند، کشتیشان غرق می شود- پای، خود را دریک قایق نجات با یک اورانگوتان، گوره خری زخمی، و ریچارد پارکر، یک ببر بنگالی 450 پوندی تنها می یابد. چیزی که او دنبال می کند داستانی شگفت انگیز از توطئه و ماجراجویی است. اگر حوصله ی کتاب خواندن ندارید، فیلم این کتاب زیبا را از دست ندهید.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ این داستان از مذهب سخن به میان نمی آورد اما اهمیت باور داشتن به خدا، طبیعت و توانمندی های خود را یادآور می شود.

 1. هنر عاشقی

نوسینده: ام. اسکات پک

سال انتشار: 1978

خلاصه ی کتاب: ” هنر عاشقی ” روانشناسی و معنویت را به هم پیوند می دهد. این کتاب غیر داستانی مجموعه ای است از عقل و بینش که ویژگی های یک انسان کامل را بر میشمارد. با نثری شیواو به کمک مفاهیمی انسانی مثل نظم و عشق، پک ،در مسیر خودشناسی 4 مرحله ی مختلف رشد معنوی انسان را بیان می کند.

چه چیزی این کتاب راخاص می کند: این نقل قول همه چیز را در مورد کتاب می گوید: ” مشکلات عقل و جسارت مارا بیدار می کنند. آن ها خرد و جسارت را در ما به وجود می آورند.”

 1. تاریخ عشق

history-of-love1

نویسنده: نیکول کراوس

سال انتشار: 2005

خلاصه ی کتاب: ” تاریخ عشق” کتابی درون کتابی دیگر است. داستان لئو گرسکی و عشق زندگیش، آلما را نقل می کند. این کتاب پر از ماجراجویی در سراسر اقیانوس و در طول دهه هاست. و با هیجان راز و رمزی خودش خواننده را به دنبال خود می کشد.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ این کتاب کاری می کند تا مدت ها، بی وقفه، در مورد لئو و آلما فکر کنید. حتی با کمرنگ شدن رد پای کتاب در ذهنتان، فکرشان هرگز شما را رها نمی کند.

 1. گفتگو با خدا

9781571745712

نویسنده: نیل دونالد والش

سال انتشار: 1995

خلاصه ی کتاب: نام کامل این کتاب 3 جلدی، گفتگو با خدا: مکالمه ای نادر است- و البته که این گفتگو کمیاب است. تمام این سه جلد گفتگویی خواندنی بین خدا و نویسنده است- در مورد موضوعاتی مثل مذهب، معنویت، تحصیلات، عشق و سیاست.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ صرف نظر این که چه عقایدی دارید، این کتاب الهام بخش باعث می شود در مورد دنیای اطراف و وجود خودتان بیشتر تامل کنید.

 1. درخت بخشنده

muKwYi9AaVaEntnPZARjXNEC

نویسنده: شل سیلور استاین

سال انتسار: 1964

خلاصه ی کتاب: ” درخت بخشنده ” داستانیست زیبا و دل انگیز در مورد درختی که عاشق یک پسر بچه است. درخت عاشق اوست و همینطور که پسر بزرگ می شود درخت هر کاری می تواند برای او می کند- بدون کوچکترین چشم داشتی.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ به ظاهر کتاب برای کودکان نوشته شده است اما این حکایت پیام روشنی برای همه سنین دارد- هنر بخشیدن. اینکه یاد بگیریم روش های متفاوت افراد برای محبت کردن را بپذیریم.

 1. جریان: روانشناسی تجربه ی مطلوب

flow_book_cover

نویسنده: میهالی چیکسنتمیهایی

سال انتشار: 2013

خلاصه ی کتاب: در طول دو دهه ی گذشته مطالعات چیکسنتمیهایی نشان داده است که ” جریان ” چیزی است که تجارب زندگی را عمیقا رضایت بخش می کند- یعنی تمرکز عمیق، غوطه وری و جذب شدن. این کتاب کلاسیک که در مورد شادکامی است به سراغ روانشناسی مدرن و موضوعاتی مثل خانواده، هنر و ورزش می رود تا در نهایت پاسخ این سوال را بدهد: چطور به زندگیمان معنا ببخشیم؟

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ این کتاب زندگی شما را متحول می کند و کمکتان می کند تا تشخیص دهید چه زمانی واقعا خوشحالید- ” جریان ” را وارد زندگیتان کنید تا انرژی های مثبت را به اوج خود برسانید.

 1. دنیای سوفی

919mvu2ffVL

نویسنده: یوستین گردر

سال انتشار: 1991

خلاصه ی کتاب: این رمان و اثر فلسفی، داستان سوفی آماندسن، دختر نوجوانی را نقل می کند که در نروژ زندگی می کند .و همچنین آلبرتو ناکس، فیلسوف میانسالی که دنیای فلسفه را به سوفی معرفی می کند.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ ” که هستید؟ ” و ” این دنیا از کجا آمده است؟ ” دو سوال بنیادی است که سوفی باید پاسخ دهد. سوالاتی که شما را هم به فکر وا میدارد.

 1. چادر قرمز

excellent-the-red-tent-anniversary-edition-novel-anita-diamant-ebook-tupkmql-movie-pdf-by-book-review-he-not-true-epub-free-download-quotes-interview-summary-687x1248

نویسنده: آنیتا دیامانت

سال انتشار: 1997

خلاصه ی کتاب: این رمان داستان گیرای دینا- دختر لی و یعقوب و خواهر جوزف را به تصویر می کشد. این کتاب با اشاراتی که به کتاب پیدایش ( نخستین بخش انجیل عهد عتیق) دارد، در مورد زندگی زنان عهد عتیق است. ” چادر قرمز” داستان مادران، دختران، قابلگی، عشق و زندگی در سرزرمین بیگانه را نقل می کند.

چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ این کتاب متاثر کننده و به شدت فمنیست، طرز فکر شما در مورد زنان عهد عتیق را تغییر می دهد.

 

 

 

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (46)

 • مهدی پاسخ

  معرفی کتابها عالی بود. مخصوصاً “چه چیزی این کتاب را خاص می کند؟ ” . ممنون

  در 12:30 ب.ظ
 • الناز پاسخ

  خیلی دوسش داشتم، دمتون گرم 🙂

  در 4:11 ب.ظ
 • بهنام پاسخ

  خیلی عالی

  در 1:26 ب.ظ
 • likepearl پاسخ

  سلام پيشنهاد ميكنم كتاب نيروى حال اثر اكهارت تول و كتاب هوش مثبت
  شيرزاد چيمين، و يك سال زندگى آگاهانه رو هم به ليستتون اضافه كنيد

  در 0:39 ق.ظ
 • pRsa پاسخ

  بی نظیرند برای کسانی که واقعا می خواهند زندگیشون رو متحول کنند

  در 0:03 ق.ظ
 • شیرین پاسخ

  خیلی مفید بودن ممنون . خیلی خوبه قبل رفتن برای خرید کتاب یه اطلاعاتی داشته باشیم …

  در 10:08 ق.ظ
 • غزال پاسخ

  كتاب راه هنرمند ديدگاه شما رو به زندگي تغيير ميدهد من كه واقعا هم لذت بردم از خواندنش و هم دگرگون شدم و اين كتاب را به تمام دوستاني كه دنبال چالش و تغييري در زندگي هستن پيشنهاد ميدم .

  در 0:17 ق.ظ
 • نازنین پاسخ

  کتاب اثر مرکب رو هم بخونید عالیه

  در 1:07 ب.ظ
 • کیان پاسخ

  با سلام ممنون از مطلب خوب شما تشکر

  در 12:43 ب.ظ
 • ابراهیم پاسخ

  سلام
  کتابا کجا گیر میان

  در 12:34 ب.ظ
  • دسی‌نامه پاسخ

   خیلی از این کتاب ها در بازار های کتاب مثل خیابان انقلاب و یا باغ کتاب تهران موحود هستند.

   در 11:09 ق.ظ
 • fhlh پاسخ

  گفتگو با خدا محشره فقط بدون تعصب مذهبی بخونید فقطم نسخه pdf که یجورایی بدون سانسوره

  در 0:27 ق.ظ
 • A Fat Cat پاسخ

  چلنجر دیپ و the fault in our stars(خطای ستارگان بخت ما) هم بسیار خوندنی هستن⭐❤️

  در 10:35 ب.ظ
 • انجام پایان نامه پاسخ

  با تشکر از مطالب مفیدتون.

  در 3:56 ب.ظ
 • کاربر سایت پاسخ

  ممنون از مطالب مفیدتون.

  در 4:35 ب.ظ
 • محسن پاسخ

  من ایران نیستم و دسترسی به کتابها ندارم اگر کسی پی دی اف هرکدام از این کتاب ها رو داره برای من توی تلگرام بفرسته یا ایمیل کنه ممنون میشم کیمیاگر و اثر مکعب رو خوندم
  00905342381121
  Jagananda.mz@gmail.com

  در 5:21 ق.ظ
 • اما پاسخ

  سلام دوستان میشه کمکم کنید ؟من خیلی استرس دارم و میخوام کتاب خوندن رو بعد ۸سال شروع کنم میشه یه کتاب بهم معرفی کنید هم حالت داستانی داشته باشه هم بهم یاد بده ذهنمو کنترل کنم

  در 8:24 ب.ظ
 • یاسمین پاسخ

  آقا من کتاب «چادر قرمز» رو اصلا پیدا نمیکنم… لطف میکنید راهنمایی کنید که از کجا گیر بیارم؟ و اینکه زبان فارسیش موجود هست یا انگلیسی؟

  در 1:09 ب.ظ
 • د.علوی پاسخ

  به نظرم کتاب 13 را هم به فهرست اضافه کنید چون واقعا با آموزه هایش راه درست زندگی کردن را راه میدهد و باعث می شود که همیشه موفق شوید ?

  در 3:36 ب.ظ
  • دسی‌کالا پاسخ

   ❤️❤️❤️❤️

   در 8:33 ق.ظ
 • سعید آدینه پاسخ

  به نظر من کتاب قدرت نامحدود اثر آنتونی رابینز و کتاب فوق العاده محشره بیاندیشید و ثروتمند شوید رو هم باید به لیستتون اضافه کنید

  در 5:21 ب.ظ
  • سعید آدینه پاسخ

   بیاندیشید و ثروتمند شوید اثر آقای ناپلئون هیل هست

   در 5:23 ب.ظ
 • میترا شیخی پاسخ

  دو سال و نیم قبل کتاب وعده یک مداد ترجمه یاسین قاسمی انتشارات البرز رو خوندم، امروز دو سال هست که خیریه دارم!
  این کتاب عالی بود عالی بود عالی بود

  در 6:39 ب.ظ
 • سمانه پاسخ

  سلام.کتاب آن سوی مرگ رو پیشنهاد میکنم مطالعه کنید بسیارجذاب و تامل برانگیزه..

  در 1:02 ب.ظ
  • دسی‌کالا پاسخ

   ?

   در 8:39 ق.ظ
 • نیما پاسخ

  یه کتاب فوق العاده عالی.از همه جنبه ها بهم امید و انگیزه داد.هم دنیوی هم اخروی. هم به خدا نزدیکم کرد.از نویسنده این کتاب ممنونم. از فرش خاکی تا عرش خوشبختی ابدی. خانم مظفریان نویسنده شه.

  در 8:38 ب.ظ
  • دسی‌کالا پاسخ

   ❤️

   در 9:42 ق.ظ
 • مریم پاسخ

  سلام معرفی کتاب و چه چیزی این کتاب را خاص کرده خیلی خوبه ممنون از زحماتتون
  خالی از لطف نیست اگه کتاب *نیمه تاریک وجود* و کتابهایی از این قبیل رو هم به لیست اضافه کنید.

  در 4:19 ب.ظ
  • دسی‌کالا پاسخ

   بسیار ممنون از توجه شما

   در 9:42 ق.ظ
 • محمود شکور پاسخ

  خیلی عالی بود ممنون تان

  در 9:55 ق.ظ
 • طاها پاسخ

  ممنون از معرفی هاتون

  در 9:29 ق.ظ
 • محسن نداف پور پاسخ

  کاش منبع فروش این کتاب ها رو هم مشخص میکردید تا بتوانیم بصورت انلاین خریداری کنیم

  در 9:51 ب.ظ
 • زهرا پاسخ

  سلام
  من میخوام یه ادم فوق العاده بشم نمیخوام مثل ادمای عادی قضاوت بیجا کنم یا دیدم کلا مثل این جور ادما باشه . میخوام یه ادم مثبت اندیش و مثبت نگر باشم و دیدم به ادم ها و زندگی خیلی خوب باشه البته الانم هست اما مبخوام با خوندن یک کتاب این قابلیتا توی خودم پرورش بدم . چه کتابی پیشنهاد میکنید؟

  در 3:57 ب.ظ
  • ـ دسی‌کالا پاسخ

   میدونید، شاید دقیقا این کتابی که میخوام بهتون یشنهاد کنم اونی نباشه که میخواین، ولی بهتون خیلی راه و رسم انسانیت یاد میده و باعث میشه به دنیا به چشم بهتری نگاه کنید: کشتن مرغ مقلد – هارپر لی

   در 12:05 ب.ظ
 • hosein پاسخ

  یک کتاب هست.هر چی هم بخونیش تکراری نمیشه.تازه به مسائل دیگه ربطت میده و کاملت میکنه.اون کتاب:قرآنه.اینه که یک مسلمون رو خاص میکنه

  در 11:38 ب.ظ
 • .. پاسخ

  سلام دوستان من حالم خ خوب نیست ميخام يه كتابى بخونم ك حالم بهتره پیشنهادتون چیه؟

  در 5:18 ب.ظ
  • سپیده پاسخ

   سلام کتاب لطفا گوسفند نباشید،معجزه گر خاموش،ملت عشق سه تااز کتاب هایی هستند که من زمانی که تو اوج بدنترین حالم بودم خوندم و حالمو بهتر کرد

   در 12:27 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *